Jesteśmy szlachetni 


Tylko srebro i złoto! 
czy wiesz, że biżuteria Minty dot jest produkowana tylko ze szlachetnych kruszców, takich jak złoto i srebro – nie używamy innych metali!


Naturalnie! 
czy wiesz, że w parze z naszą biżuterią używamy tylko kamieni szlachetnych
np: szafirów, rubinów, diamentów, pereł... oraz naturalnych kamieni ozdobnych np: topazów, ametystów, granatów...


Rodowane, oksydowane. 
czy wiesz, że gdy w naszym sklepie, przy produkcie znajdziesz informacje "oksydowane" lub “rodowane” dajemy gwarancję, że “pod spodem”
kryje się metal szlachetny - zawsze srebro wysokiej próby 925 kr.


Produkujemy w Polsce! 
czy wiesz, że subtelne wzory biżuterii Minty dot są wykonywane ręcznie
w polskiej manufakturze jubilerskiej.
Opakowania oraz torebki, których używamy do biżuterii, pochodzą z małej, polskiej fabryczki i są dla nas przygotowywane ręcznie.
Wspieranie polskiego rynku ma dla nas znaczenie.

 

Naturalne kamienie, ze względu na swoje naturalne pochodzenie mogą się różnić, mogą też zawierać inkluzje, to znaczy: pęcherzyki powietrza, cząstki minerałów oraz mikropęknięcia świadczące o ich naturalnym pochodzeniu.

 

Rodowanie polega na pokrywaniu srebra cienką warstewką rodu.
Rod to metal szlachetny z grupy platynowców, jasny, w kolorze platyny.
Chroni srebro przed naturalnym procesem utleniania, pozostawiając blask na dłużej, jednak z czasem podlega ścieraniu – to naturalny proces.
Jeśli lubisz błyszczeć :) wybierz biżuterię rodowaną.

 

Oksydowanie jest procesem odwrotnym do rodowania, to proces pokrywania metalu cienką warstwą jego tlenku. Potraktowane w taki sposób srebro jest postarzone. ciemniejsze, przez co staje się ciekawe.
Jeśli lubisz "Vintage", biżuteria oksydowana jest właśnie dla Ciebie.


Jesteśmy polską marką. Jesteśmy dumni z naszej pracy i biżuterii którą wytwarzamy, dlatego na każdym produkcie od Minty dot znajdziesz gwarancje marki w postaci znaku Minty dot, zawieszonego na łańcuszku - zawsze jest wykonany ze szlachetnego kruszcu - srebra lub złota, w zależności od rodzaju wybranej biżuterii.

 

 

 

Znaczek Minty dot

 

<